Přednášku historika Michala Tejčka Rok 1226, Svatobor z Přeštic a počátky města Přeštic z 13. října 2016 můžete zhlédnout a uslyšet na následujícím odkazu, autorem videozáznamu je Václav Süss:

 https://youtu.be/2rzJK-dzJLg

schuze-spolku

EHD2016KOSTEL     EHD2016vycházka       noc-kostelu

prednaska_rok-1226_rijen_we       Karel IV

Skála pozvánka 2016-05-21 

Zdravím srdečně spolkaře i nespolkaře!
Moc děkuji všem, kteří o víkendu pomáhali s čištěním hradu Skála. Byla to fuška, ale výsledky naší práce té loňské i té letošní jsou docela patrné, Skála se začíná vyloupávat z vegetace a památce to velmi prospělo.
Akce se dostala i do dnešního Plzeňského deníku, v elektronické podobě s mnoha fotkami je možné prohlédnout zde: http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/o-zriceninu-se-staraji-dobrovolnici-20160410.html
Chci zvlášť poděkovat Liboru Markovi, který vše pěkně vymyslel a perfektně zorganizoval a obětoval svůj čas, síly i peníze. Bez něho by to celé nevzniklo a neuskutečnilo se.
Děkuju i přeštické lesní správě a památkovému odboru MěÚ Přeštice za vstřícnost.
Pro ty, kdo se chtěli a nemohli o víkendu zúčastnit (a pro nás hříšníky, kteří slíbili dva dny a nakonec dali v neděli přednost domácím povinnostem) dobrá zpráva: brigáda možná bude pokračovat, aby se dodělalo, co se třeba ještě nestihlo.
Zde je odkaz na mých pár fotek z mobilu: http://www.uschovna.cz/zasilka/HZ4GNHK5JGJBN4ZE-YV7/W7M2JW7ZF6
Prosím všechny, kdo o víkendu fotili, kdyby byli tak laskaví a poslali mi svoje fotografie, jednak jako upomínku na akci, jednak možná jako ilustraci do našeho spolkového okénka v Přeštických novinách.
S úctou a díky
Michal Tejček

(Fotografie z akce v oddílu fotogalerie.)

 

Přehled činnosti spolku v roce 2015

 Seznam akcí v r. 2014